OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEUM LOTNICZEim. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
08 lipca 2020
Ostatnie pożegnanie byłego dyrektora Liceum Lotniczego
W dniu 6 lipca społeczność Liceum Lotniczego zgromadziła się na smutnej uroczystości – ostatniego pożegnania śp. Pana Pułkownika Bonifacego Sycha, dyrektora szkoły w latach 1977 – 1985.

Honorową wartę przy trumnie zmarłego pełnili kolejno: uczniowie „lotnika”, byli dyrektorzy – pan Janusz Ziółkowski i pan Andrzej Krajewski oraz obecny dyrektor pan Andrzej Jaworski wraz z zastępcą panem Wiesławem Chwaścińskim.

Mowę pożegnalną wygłosił dyrektor OLL pan Andrzej Jaworski, który wspominał śp. pana płk. Sycha zarówno jako uczeń „lotnika”, jak i jego późniejszy pracownik – opiekun rocznika:

„Pan pułkownik Bonifacy Sych, o którym wszyscy z sympatią mówiliśmy po prostu „Boniek” to dla mnie nie tylko były dyrektor Liceum Lotniczego, ale też człowiek, którego nigdy nie zapomnę jako Jego wychowanek, a potem podwładny. […] Emanował życzliwością, spokojem, potrafił nawiązywać przyjacielski kontakt ze swoimi uczniami, jednocześnie zachowując autorytet i ciesząc się naszym – tzn. uczniów ogromnym szacunkiem. Potrafił wybaczać młodzieńcze błędy, ale też przemówić do słuchu, kiedy była potrzeba.”

Pan Jaworski podkreślił, że śp. pan płk. Bonifacy Sych kierując szkołą potrafił stworzyć niepowtarzalną atmosferę wspólnoty i przyjaźni.

Po mszy świętej, którą odprawił ksiądz ppor. Marek Pruszkowski, żałobnicy udali się na cmentarz komunalny w Dęblinie, gdzie po raz ostatni oddano hołd zmarłemu.

 

Cześć Jego pamięci!

 

Tekst i fot. Agnieszka Przedpełska

generuj pdf
go-up
Kontakt

Ogólnokształcące Liceum Lotnicze
2 Pułku Kraków 5
08-521 Dęblin
tel. 261519701
fax. 261519702
oll@onet.pl

    
  • BIP